Candis

Candis

Leczenie uzależnienia 

Candis (https://www.candisprogram.pl/) - CANDIS to indywidualny, krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany lub haszyszu. 

Kiedy palenie konopi staje sie problemowe?

 

  •  kiedy z powodu ich używania zaniedbujesz swoje obowiązki w pracy, w szkole lub w domu; 
  •  używasz marihuany/haszyszu często w dużych ilościach lub dłużej niż zamierzałeś; 
  •  bezskutecznie próbujesz ograniczyć lub kontrolować ich używanie; 
  •  stwierdzasz, że ta sama ilość konopi nie ma już takiego działania jak wcześniej, albo musisz palić więcej dla uzyskania poprzednich efektów; 
  •  odczuwasz napięcie, podenerwowanie, być może dopada Cię lęk lub depresja, gdy nie palisz przez dłuższy czas; 
  •  z powodu marihuany lub haszyszu zaniedbałeś przyjaźnie / związek, a także swoje pasje i realizowane w wolnym  czasie zainteresowania. 

Skontaktuj się z nami


Czekamy na ciebie

 

Kto może uczystniczyć w programie Candis?

 

W programie Candis mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które chciałyby ograniczyć lub zrezygnować z używania konopi (to uczestnik terapii podejmuje decyzję).

Program jest terapią krótkoterminową: obejmuje z reguły 10 indywidualnych spotkań z terapeutą realizowanych w okresie 2-3 miesięcy.

Zajęcia w ramach terapii prowadzone są przez certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, którzy odbyli dodatkowo profesjonalne szkolenia uprawniające ich do prowadzenia programu Candis.

Podejście teoretyczne programu wykorzystuje metody o udokumentowanej w badaniach naukowych skuteczności: Dialog Motywujący oraz koncepcje behawioralno – poznawcze.

 

Pomożemy Tobie

skontaktuj się z Nami

Co jeśli masz problemy z prawem?

 

Jeśli masz problemy z prawem z powodu używania przetworów konopi, możesz skorzystać z programu CANDIS lub programu FRED w związku z art. 72 ust.1 i art. 73 znowelizowanej w dniu 1 kwietnia 2011 r. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 72 ust.1 „ Jeśli osoba uzależniona lub używająca szkodliwie substancji psychoaktywnej, której zarzucono popełnienie przestępstwa pozostającego w związku z używaniem środka odurzającego lub substancji psychotropowej, zagrożonego karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, podda się leczeniu, rehabilitacji lub udziałowi w programie edukacyjno-profilaktycznym prowadzonym przez zakład opieki zdrowotnej lub inny podmiot działający w ochronie zdrowia, prokurator może zawiesić postępowanie do czasu zakończenia leczenia, rehabilitacji lub udziału w programie”.

Art.73 „Przepis art. 72 stosuje się odpowiednio w postępowaniu sądowym do chwili zamknięcia przewodu sądowego”. 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»
COPYRIGHT 2019 FREELINE.PL