Test

 

 

Poniżej znajdziecie Państwo przesiewowy test do wstępnej diagnozy uzależnienia od alkoholu – AUDIT. Wykonując test otrzymacie Państwo wstępną informację dotyczącą tego, czy spożywanie alkoholu jest w Państwa przypadku bezpieczne, czy też warto zgłosić się do nas w celu pełnej diagnozy. Należy Pamiętać, że test AUDIT jest narzędziem przesiewowym i nie jest tym samym co pełna diagnoza w naszym Ośrodku. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do nas!

 

Instrukcja:

 

a) jedna porcja standardowa (10 g czystego alkoholu) zawarta jest w około:

  • 250 ml piwa o mocy 5%,
  • 100 ml wina o mocy 12%,
  • 30 ml wódki o mocy 40%.

 

b) Wypełniaj test uważnie i uczciwie, tylko wtedy jego wyniki będą wiarygodne. Po zsumowaniu liczby punktów zapoznaj się z interpretacją wyników umieszczoną na końcu badania.

AUDIT

1

Jak często pijesz napoje alkoholowe?

2

Ile standardowych porcji zawierających alkohol wypijasz w dniu, w którym pijesz?

3

Jak często wypijasz ≥6 porcji alkoholu podczas jednego dnia?

4

Jak często w ostatnim roku nie mogłeś/aś przerwać picia po jego rozpoczęciu?

5

Jak często w ciągu ostatniego roku z powodu picia alkoholu zrobiłeś/aś coś niewłaściwego, niegodnego z przyjętymi w Twoim środowisku normami postępowania?

6

Jak często w ostatnim roku potrzebowałeś/aś napić się alkoholu rano następnego dnia po „dużym piciu”, aby móc dojść do siebie?

7

Jak często w ostatnim roku miałeś/aś poczucie winy lub wyrzuty sumienia po piciu alkoholu?

8

Jak często w ostatnim roku nie mogłeś/aś przypomnieć sobie, co zdarzyło się poprzedniego dnia lub nocy, z powodu picia?

9

Czy kiedykolwiek doznałeś/aś lub ktoś inny doznał jakiegoś urazu fizycznego w wyniku Twojego picia?

10

Czy ktoś z rodziny albo lekarz lub inny pracownik opieki zdrowotnej interesował się Twoim piciem albo sugerował jego ograniczenie?

(Test AUDIT został opracowany przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, a w Polsce propagowany jest przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).

 

Interpretacja wyników:

 

  • Mniej niż 8 punktów – Twoje picie alkoholu jest najprawdopodobniej na niskim poziomie ryzyka, ale warto zgłosić się do Ośrodka w celu uzyskania profesjonalnej diagnozy
  • 8 punktów i więcej– wskazane pogłębione badanie diagnostyczne u terapeuty uzależnień. Zgłoś się do naszego Ośrodka w celu diagnozy w kierunku uzależnienia.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»
COPYRIGHT 2019 FREELINE.PL